رفتن به مطلب
انجمن تخصصی آسیاگیم
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

تبدیل صدای پس زمینه به ورودی میکروفون

SBL~REZA

ارسال های توصیه شده

• کاربر فعال

سلام خدمت دوستان انجمنی عزیز.🕺

احتیاج به راهنمایی و کمک دارم در زمینه ی ورودی میکروفون که اینجا کامل توضیح میدم. اگر میتونید و بلدش هستید کمک کنید شاید به درد دیگر دوستان هم بخوره.

موضوع از این قرار هست که من

میخوام آهنگی رو که تو کامپیوتر پخش میکنم مستقیما حالا به کمک هر برنامه ای یا کاری تبدیل به ورودی میکروفون شه.

🔱

به صورت واضح تر بگم مثلا میرم تو سرور میخوام آهنگ یا صوتی چیزی از لپتاپم بزارم به این صورت که توی سرور مستقیما وقتی میکروفون میگیرم پخش شه

تبدیل صدای پس زمینه ی سیستم مستقیما به ورودی یا به عنوان یک میکروفون! 😃

نزدیک به سه سال پیش دیدم یکی اینکارو کرده بود آهنگ میزاشت کیفیت عالی میگفت من میکروفون ندارم ولی با یه برنامه ای از لپتاپم تبدیل میکنم اسمشم گفت. یعنی این کار ممکنه!

(مگر اینکه ایسگا کرده 😄)

خلاصه دوستان اگه کمکی از دستشون برمیاد یا کاری بلدن بگن استفاده کنیم 🙂 😉

تشکر از دوستان عزیز 🙏🌹

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کاربر فعال

سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز.

خب دیروز بنده یه سوالی کردم و کسی هم انگار بلد نبود یا حسشو نداشت. باز همین که 12 تا بازدید داشته این پست متشکرم 🙂 😐 

مشکلیم نیست خودم رفتم دنبالش و یاد گرفتم 😄 

بریم سراغ آموزشش که حالا به درد یه سری بخوره😎 :

1. کامپیوتر شما از پیش درایور و سخت افزار مخصوص این کار رو داره. (RealTek , ITD , VIA)

خب در بالا سه تا از شرکت های قول که تو کار اسپیکر و میکروفون و مواردی دیگه در اجزای سیستم هستند رو نام بردم که همچین قابلیتی گذاشتند.

اگر میدونید توی سخت افزار لپتاپ یا کامپیوتر شما این شرکت ها دست داشتند مطمئن باشید بدون نصب نرم افزار از پس اینکار بر میاید 🙂

مال خودم  RealTek مثلا

اگر هم جز اینا نبود که اکثریت همینه باید خودتون دیگه چک کنید. عموما لپتاپ های مالتی مدیا و گیمینگ از این لحاظ مشکلی ندارند.

خب حالا اگر این شرایط رو داشتید و یا اینکه میخواید چک کنید این کار ممکن هست یا نه.

کلا بگم اینجا فقط ما یه درایور تو رکوردینگ سیستم میخوایم به نام Stereo Mix.

حالا پایین چگونگی فعال کردنشو شرح میدم:

1.باید به صفحه ی Sound دسرسی پیدا کنید. 

1.1 یا میتونید از طریق سرچ ویندوزتون پیدا کنید. ( توجه کنید در ویندوز 10 جزء بخش Setting نیست )

1.2 یا میتونید از طریق راست کلیک در نوار پایین صفحه پیداش کنید ( تو آپدیت جدید ویدوز 10 نمیشه . حداقل برای من )

1.3 یا از طریق کنترل پنل اون رو پیدا کنید ( آیکون های کنترل پنل رو بزارید رو حالت کوچک و توی اونا دنبال Sound با شکل یه اسپیکر بگردید )

خب حالا که پیدا کردید.

2. صفحه Sound که باز شد از بالای اون وارد تب Recording بشید

(مربوط به مرحله ی قبل بگم که اگر ویندوز 7 دارید میتونید از طریق راست کلیک اون پایین میتونید مستقیما با کلیک بر روی Recording devices وارد اینجا بشید)

stereo_mix_01

خب.

3. در این صفحه راست کلیک کنید و دو تیک نشان دادن Show Disconnected Devices , Show Disabled Devices رو  فعال کنید.

stereo_mix_02

**خب. در اینجا شما میفهمید که آیا سخت افزار شما درایور و توانایی همچین کاری رو از پیش در خودش قرار داده یا نه. 

4. Stereo Mix رو فعال کنید.

stereo_mix_03

5.حالا برای استفاده اون رو به عنوان پیش فرض قرار بدید.

stereo_mix_04

و تمام. شما میتونید یه آهنگ بزارید و با یه ضبط صوت اون رو امتحان کنید. امکان داره مشکلاتی داشته باشه Stereo Mix اما نادره و با یه آپدیت درایور اکثرا حله.

برای دوستانی هم نمیدونند هم بگم که اگر خواستن با میکروفون خودشون حرف بزنن باید برگردن به این تنظیم و میکروفون اصلیه رو به عنوان پیش فرض تنظیم کنند (اولیه تو تصویر)

2.کامپیوتر شما از پیش درایور و سخت افزار مخصوص اینکار رو تنظیم نکرده.

توی این بخش خودم به موفقیت نرسیدم و برای همین روش خیلی مانور نمیدم. (احتیاجیم نداشتم 😄)

در این حالت یک سری نرم افزار ها و درایور هایی هستند که این کار رو میکنند و میشه دانلودشون کرد و عملین. چند تاشونو معرفی میکنم.

در رابطه با نحوه یه عملشون میتونید آموزشاش هست تو یوتیوب و غیره. اگر خودم با یکی موفق میشدم حتمی آموزشش میزاشتم اما نشد 😞 

:Voice Meeter

https://www.vb-audio.com/Voicemeeter/

:Virtual Audio Cable 

https://www.vb-audio.com/Cable/index.htm

(نامطمئن درباره ی کار کردن این کرک هم میخواد) :Stereo Mix Plus

http://stereomixplus.com/

دو مورد اولی جواب دادن فقط حس کار باشو میخواد همین و یه فیلم دیدن تویه یوتیوب. شرمندم که نتونستم بیشتر توضیح بدم 😞 

اگر هم کسی موفق شد باهاشون کار کنه آموزش بزاره استقبال میکنیم 👑

و تمام 🙂 

🔱

خب اینجا برای دوستان این آموزش رو گذاشتم شاید به درد اونایی که میخوان همچین کارهایی بکنن بخوره.

این مطلب ارزش مانور این چنانیو نداشت اما خب ضرریم نداره 🙂 

از دوستانیم که از حد سادگی و یا سختی این آموزش بشون برخورد پیشاپیش عذر خواهی میکنم 😐 🙋‍♂️

نماز روزتون قبول.😉

با تشکر 🕺🙏

لینک ارسال

• مدیر وب سایت

رضا خدایی تو تکی تو دنیا خودت سوال میپرسی جواب هم میدی 
❤️ 

لینک ارسال

• کاربر فعال
در 8 دقیقه قبل، X_Nemesis_X گفته است :

رضا خدایی تو تکی تو دنیا خودت سوال میپرسی جواب هم میدی 
❤️ 

چی کار کنم والا 😂

مجبور شدم خودم دنبالش بگردم 😄

لینک ارسال

• کاربر فعال
در 3 ساعت قبل، Senior_mehdi گفته است :

خوشم اومد تلگرام pm بده

@likeadum

فعلا دسرسی ندارم اما تونستم چشم

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...